Petr Vacek

,,Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat a žít naplno" 28. 3. 2018 

Smyslem přednášky je ukázat účastníkům, jak potlačit prokrastinaci – chorobné odkládání úkolů. Zvýšení vntřní motivace a snížení emoční averze. Plánování času, stanovování prirorit.

Mgr. Jiří Kárník, Mgr. Petr Svoboda

Setkání studentů a absolventů se zaměstnanci Ministerstva vnitra v projektovém týmu. Profesní uplatnění ve veřejné správě. Volné pozice v projektovém týmu, 13. 3. 2018 

CK Fischer

práce delegáta, 6. 3. 2018

Na prezentaci se dozvíte, jak vypadá delegatura u CK Fischer Group, jaké jsou podmínky a možnosti spolupráce

Czech Inn Hotels

Seminář připravený v rámci projektu Czech Inn Hotels – Trainee Manager, jehož cílem je systematicky připravovat studenty jako jsi ty na výkon manažerské pozice, 22. 11. 2017 

Ing. Evgeny Dolgunow

Po stopách vzniku podnikatelského ducha, 3. 5. 2017 

bližší informace o podnikání a startupech nejen v České republice, ale i například v Izraeli.

Ing. Petra Horáková

„Podnikání a kariérní uplatnění v hotelnictví“ 29. 3. 2017 

Veronika Vrublová

„Kariérní uplatnění ve společnosti BlueLink“ 22. 3. 2017 

Dana Hricišin

„Kariérní uplatnění ve společnosti Air Dispatch“ a „Kariérní uplatnění na Ministerstvu vnitra ČR“ 22. 2. 2017 

Ing. Adrián Podskľan, Ph.D.

6. 4 .2016. Expert na adaptivní organizaci a řízení, AP Solution, vystoupí s přednáškou na téma "Adaptivní organizace nejen v cestovním ruchu.


doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D.

15. 3 .2016. Ředitelka agentury CzechTourism vystoupí s přednáškou na aktuální téma „Role CzechTourism v systému řízení cestovního ruchu“. Přijďte si poslechnout a diskutovat s jedním z nejvýznamnějších odborníků v České republice v oblasti turismu na téma, které strategicky ovlivňuje propagaci České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

Monika Palatková mimo jiné také nedávno zvítězila v anketě o Osobnost cestovního ruchu 2015 u odborné veřejnosti (http://www.czechtourism.cz/clanky/monika-palatkova-s-prehledem-zvitezila-v-ankete-o/). 


prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Vysoká škola obchodní nezahálela ani o Vánocích. V předvánočním čase 17. prosince se totiž na její půdě uskutečnila přednáška významného ekonoma Milana Zeleného, který promluvil na téma „Akcelerující rychlost změny, světové trendy v ekonomice a zaměstnanosti plus nároky a dopady na formát a obsah vzdělávacího procesu“. Tuto nevšední akci si nenechali ujít jak akademici, tak funkcionáři a vlastníci vysokých škol. Hosté ocenili nejen zajímavý výklad na originální téma, ale rovněž i připravený doplňkový program, ve kterém byli seznámeni s prostory i činností VŠO.


Mohamed Desouky

V pátek 4. listopadu 2015 zavítal na VŠO další z řady odborníků, jejichž účastí škola obohacuje své přednášky. Zajímavosti o Egyptě, ale i metody, které využívá pro jejich propagaci, studentům představil Mohamed Desouky, ředitel Egyptské centrály cestovního ruchu (resp. Turistické sekce Velvyslanectví Egyptské arabské republiky). Mohamed Desouky tuto funkci v minulosti zastával také v Rakousku a Německu.


Mr. Mohamed Oussama Ben Yedder

14.11.2014, director of Tunisian National Tourism Office Prague at VŠO.


Pavel Kafka

Moderní trendy českého managementu.


Karel Janeček

Hodnoty v byznysu a ve společnosti.


Vladimír Tomšík

Vývoj současné ekonomické situace.


Milena Vincenová

Vztah ČR a EU.


Václav Klaus

6. 11. 2013. Česká republika na rozcestí.


Martin Šťastný a PeaDr. Pavel Švejcar

19. 3. 2013. Sportovní klub VŠO.


kpt. Ing. David Hecl 

4. 2. 2012. Implementace SMS systému u Emirates.


Jan Přeučil

2012. Etika a rétorika.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.