Mezinárodní konference bezpečnostního managementu

22. října se uskutečnil již 11. ročník Mezinárodní konference bezpečnostního managementu. Jedná e o tradiční událost na poli vědy a výzkumu, které se každý rok účastní významné osobnosti z různých oborů, ať už samotného managementu bezpečnosti, ale i veřejné správy, letectví a podobně.

Záštitu nad celou akcí převzal rektor Vysoké školy obchodní, doc. Ing. Jindřich Ploch, CSc. Hlavním předmětem letošní konference byla otázka odpovědnosti za bezpečnost, která je samozřejmě zájmem jak soukromého, tak veřejného sektoru. K tématu se vyjádřilo mnoho odborníků se zajímavými příspěvky, posluchači vyslechli přednášky na témata jako ochrana veřejných prostor před extrémním násilím nebo problém bezpečnostních technologií a hrozba jejich zneužití.

Velký úspěch sklidila prezentace Tomáše Děkana a Jana Zýky z Katedry letecké dopravy VŠO. Ti se zaměřili na profilaci osob a ochranu objektů v letectví. Ve svém příspěvku popsali novou koncepci bezpečnostních kontrol založenou na behaviorální analýze, jež představuje možnou alternativu k současným opatřením, která se zaměřují primárně na hledání nebezpečných předmětů. Již méně se ale soustředí na podezřelé osoby.

Behaviorální analýza toto zaměření umožňuje, a to díky termokamerám, které snímají obličej cestujících a následně vyhodnotí jejich mimosmyslové projevy. Dokáže tak identifikovat zvýšenou tepovou frekvenci, nadměrné pocení a další znaky typické pro lidi s nekalými úmysly. Ti v danou chvíli nemusí disponovat žádným nebezpečným předmětem, a přesto mohou být díky této nové koncepci odhaleni.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.