Tematický večer „Jihočesko s chutí“

04.05.2017


Studenti Vysoké školy obchodní v Praze se letos opět pustili do přípravy projektů na podporu turistických míst. 

V rámci předmětu Případové studie pod vedením Ing. Jitky Zichové vznikl projekt s názvem „Jihočesko s chutí“. Tento projekt vytvořili studenti 1. ročníku magisterského studia oboru Management cestovního ruchu. Samotný projekt byl také podpořen Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a je zaměřen na poznávání Jihočeského kraje jako gastronomické destinace.

Důležitou součástí tohoto projektu byl tematický večer, který proběhl v neděli 23. dubna 2017 od 17 do 20 hodin v kavárně Bistro Fair Food Club na Albertově. Večer byl primárně určen pro zahraniční studenty programu Erasmus a ostatní zahraniční návštěvníky této věkové kategorie, kterým zde byly představeny nové produkty cestovního ruchu pro Jihočeský kraj vytvořené autory projektu, a to konkrétně „Jižní Čechy chutně a dobrodružně“ a „Jižní Čechy s chutí a láskou“. Již teď můžeme říci, že tyto produkty inspirovaly zahraniční studenty k návštěvě jižních Čech, a to nejen díky kulturním památkám či sportovnímu vyžití, ale také kvůli gastronomii. Studenti měli možnost ochutnat regionální pokrmy tohoto kraje připravené jedním ze členů týmu dle tradičních receptur, jako jsou kulajda, rybí polévka, houbová paštika, kapří hranolky, zelňáky, koblížky, či tvarohové knedlíky. Mimo těchto jídel byly k dispozici také mini ochutnávky potravin lokálních producentů, a to například sušené kapří maso, sýry, krumlovské sušenky, pivo či ovocná šťáva.

Tento tematický večer se setkal s velmi pozitivními ohlasy ze strany účastníků akce, kteří se po celý večer perfektně bavili a připravené ochutnávky jihočeských specialit si velmi chválili. Většina účastníků se dotazovala na konání další podobné akce, které by se znovu rádi zúčastnili.               

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.