Studenti VŠO se setkali s potenciálními zaměstnavateli

30.04.2014

Cílem Vysoké školy obchodní v Praze je co nejlepší uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Klade důraz na praktickou přípravu v rámci výuky, realizuje výzkumy mezi firmami mapující jejich požadavky na absolventy a pořádá osobní setkání posluchačů s potenciálními zaměstnavateli. V polovině dubna tak téměř 200 posluchačů využilo příležitost osobní konzultace se zástupci firem jako například KPMG, Česká spořitelna nebo CK Neckermann.

 

Zástupci zúčastněných firem se nejprve sešli s rektorkou školy prof. Ing. Jaroslavou Durčákovou, CSc., která mimo jiné vysvětlila, proč se škola rozhodla akci uspořádat: „Myslíme si, že to, co studenti postrádají, je právě kontakt s lidmi, u kterých se třeba v budoucnosti budou ucházet o zaměstnání.“ Rektorka také přiblížila důraz školy na praxi i to, jak studenti sami pracují na tom, aby po škole našli práci.

O jejich aktivním přístupu svědčí i to, že možnost osobního setkání využilo téměř 200 studentů, kteří ocenili jedinečnost této příležitosti.

Jednotlivé firmy měly svá stanoviště, která studenti navštěvovali a kde se dozvěděli něco o jejich fungování, o tom, co nabízejí, a samozřejmě měli prostor pro dotazy. „Studenty nejvíce zajímaly konkrétní možnosti práce u nás. My jsme je informovali o tom, co oni sami mohou udělat, pokud budou mít zájem u nás pracovat. Jak se k nám hlásit, jaké jsou důležité charakteristiky, na co klademe důraz a tak podobně,“ přiblížila Tereza Kučerová, Specialist of People, Performance & Culture Department ve společnosti KPMG. Mezi zúčastněnými byla i personální agentura Dream job, která se specializuje na pozice v cestovním ruchu: „Studentům jsme ukázali testování osobnosti, zjišťovali jsme jejich profil, a jak s ním dál pracovat. Také jsme jim radili, kde se hledá práce, jak si zpracovat životopis a jaké jsou jejich šance na trhu práce,“ uvádí Pavla Běhounková, jednatelka agentury.

Akce získala dobrou odezvu na obou stranách. Studenti dostali lepší představu o tom, co je po škole čeká a někteří našli i společnost, u které budou práci přednostně hledat. Kromě důležitých informací získali i motivaci k hledání práce či brigády. Zástupci firem ocenili setkání se zajímavými potenciálními uchazeči. „Překvapilo mě, kolik tu dnes bylo posluchačů se zajímavou praxí a jazykovými znalostmi. Nepochybuji o tom, že pro ně budeme mít zajímavou pracovní nabídku,“ hodnotí Pavla Běhounková z agentury Dream job.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.