Studenti VŠO na Tourfilmu 2016

15.11.2016


20 studentů z Vysoké školy obchodní v Praze se zúčastnilo letošního, již 49. ročníku, festivalu Tourfilm, jehož pořadatelem je Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. „Právě této agentuře patří poděkování, neboť pozvala jak studenty, tak i pedagogický doprovod“, dodává Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., vedoucí katedry ekonomiky cestovního ruchu.

Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s turistickou tematikou na světě. Koná se již od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího a zahraničního cestovního ruchu. Hlavním tématem letošního festivalu bylo Finsko.

Daniel Kroupa, student 2. ročníku magisterského studia k účasti na festivalu podotýká: „Tourfilm se vydařil. Je pravdou, že počasí mohlo být přívětivější, avšak účast na přednáškách vše napravila. Mě osobně se nejvíce líbila sekce v planetáriu, se kterou jsem se setkal prvně. Bylo by dobré, kdyby mohli studenti v rámci školy vycestovat vícekrát během roku na různé festivaly či výstavy ohledně CR“.

„Tourfilm jako takový byl pro mě určitě velkým zážitkem. Hlavně první snímek o pánech Zikmundovi a Hanzelkovi. Tento dokument jsem "zhltla" jedním dechem. Dále mne velmi zaujala přednáška o Travel Bible, kde nám autoři radili, jak nejlevněji a  zároveň nejpohodlněji cestovat“, hodnotí účast na Tourfilmu Barbora Bělinová, studentka 2. ročníku magisterského studia.

 

Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D.
Vedoucí KECR

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.