Studenti VŠO běželi Prague International Marathon

14.05.2013
Volkswagen maraton Praha - Univerzitní maraton 

V neděli 12. května se v Praze uskutečnil tradiční běžecký závod Volkswagen maraton Praha, kterého se účastní více než 9 000 běžců z celého světa. Součástí této akce je také štafetový závod,Univerzitní maraton - Běh o pohár rektora UK. Stejně jako v loňském roce i letos se díky Studentské radě VŠO a výrazné podpoře vedení VŠO zúčastnily naše tři týmy, složené ze studentů Vysoké školy obchodní v Praze. 

VŠO team A (ve složení Šrámek, Ludwig, Kozlov a Mareš) dosáhl v konečném pořadí na 9. místo v čase 3:19:24. V hodnocení všech štafet v počtu 558, dosáhl 54. příčky. 

Výborně si vedl také VŠO team B (Eliášová, Slavíková, Pokorná a Vitovič), jenž obsadil 10. místo v čase 3:29:12. Mezi všemi štafetami obsadil VŠO team B 103. místo. 

Ačkoliv VŠO team C (Chaloupková, Nguyen Bao, Hynková, Dekařová) nezazářil v konečném pořadí a s časem 4:57:04 obsadil 21. místo a 553. místo v celkovém hodnocení štafet, rozhodně se nemá za co stydět a i jeho členům patří velký dík za reprezentaci školy. Důležitější než výsledek je dobrý pocit a skvělý zážitek, který si všichni běžci VŠO odnesli domů. 

Velký obdiv si také zaslouží Marek Škoda (student VŠO) a Rostislav Tomeš (pedagog VŠO), kteří si odběhli celý maraton a úspěšně jej zdolali ve velmi pěkném čase.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.