Organizace CEPA zve studenty a profesory Vysoké školy obchodní na leteckou konferenci, pořádanou na konci listopadu v Praze.

15.11.2013

Za necelé dva týdny přivítá Praha již čtvrtý ročník nejvýznamnější akce v oblasti soukromé letecké přepravy ve střední a východní Evropě. Záštitu nad výroční konferencí CEPA EXPO 2013, která se uskuteční ve dnech 26.-28. listopadu 2013 v Kongresovém centru Praha, převzala kromě Hlavního města Prahy také ministerstva průmyslu a obchodu a zahraničních věcí.

 

Již počtvrté se tak Praha stane hlavním městem leteckého průmyslu nejen ve střední a východní Evropě. Akce se zúčastní přes 150 delegátů z řad top managementu nejvýznamnějších hráčů světového leteckého byznysu.

 

Čtvrtý ročník konference CEPA EXPO se mimo jiné ponese v duchu synergií soukromé a komerční letecké přepravy. Letošní CEPA EXPO tak bude vůbec první konferencí na světě, která spojí partnery z obou oblastí.

 

Velmi očekávanou událostí CEPA EXPO 2013 bude odhalení výsledků unikátního průzkumu mezi tzv. „high net worth individuals“, tedy vysokopříjmovými skupinami ve střední a východní Evropě, které tvoří dominantní část klientely soukromé letecké přepravy. Průzkum odpoví nejen na otázku, kdo jsou ti, kdo soukromými tryskáči létají, ale také na otázky, kteří lidé o nákupu či pronájmu letounů skutečně rozhodují, jaká kritéria při svém rozhodování zvažují a jaké způsoby financování k tomu využívají. 

 

Mezi významnými partnery, kteří se na letošním ročníku konference CEPA EXPO podíleli, najdeme všechny významné světové výrobce, společnosti jako např. Bombardier, Gulfstream, Hawker, Embraer či Cessna.

Právě americká Cessna v Praze představí den před zahájením konference nový typ letounu Cessna Sovereign.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.