Mr. Mohamed Desouky na VŠO

14.12.2015

V pátek 4.12.2015 na Vysokou školu obchodní zavítal další z řady odborníků, jejichž účastí škola obohacuje své přednášky. Zajímavosti o Egyptě, ale i metody, které využívá pro jejich propagaci, studentům představil Mohamed Desouky, ředitel Egyptské centrály cestovního ruchu (resp. Velvyslanectví Egyptské arabské republiky – Turistická sekce). Mohamed Desouky byl dříve ředitelem Egyptské centrály cestovního ruchu ve Vídni a v Německu.

 

Egypt je oblíbeným cílem českých turistů. V roce 2014 Egypt navštívilo 125 565 českých turistů, s průměrnou délkou pobytu 9,8 noci. Mohamed Desouky studentům Vysoké školy obchodní v Praze představil tři hlavní oblasti koncentrace cestovního ruchu – klasický Egypt (Údolí Nilu), oblast u Rudého moře vhodnou pro potápění a přímořský cestovní ruch a pouště či oázy, které jsou také významnou součástí nabídky cestovního ruchu země. Upozornil také na to, že: „egyptská ekonomika je závislá na zemědělství, na příjmech Suezského průplavu, na exportu ropy a zemního plynu a na cestovním ruchu.“ Cestovní ruch se na celkovém exportu služeb podílí 40 %, 7 % přispívá k HDP a 12,6 % k zaměstnanosti země.

 

Jako ředitel Turistické sekce má Mohamed Desouky na starosti marketing své země jako turistické destinace a to nejen v České republice, ale také na Ukrajině, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Srbsku a Gruzii. Studentům cestovního ruchu, kteří k obdobné práci směřují, vysvětlil, jaké aktivity zde pro propagaci Egypta používá a jak se tyto aktivity liší ve vztahu k dalším zemím, které má na starosti.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.