Jan Přeučil náš host a charismatická osobnost

17.04.2012

„Umíte zaujmout svým slovním projevem?  Umíte mluvit tak,  aby  lidé rozuměli  tomu  co říkáte?

Víte, že  bible staví slovo na počátek  všech událostí ­?   Víte,  že  významní  řečníci v antickém Řecku, nebyli často ani krásní  ani  urození, ale dokázali svým řečnickým uměním ovládnout  davy .  Ale,  museli se  stále učit a zdokonalovat  ve své profesi,“  začíná úvod  své přednášky  Jan Přeučil,  herecká osobnost  a dlouholetý pedagog na DAMU, který byl v pátek 13. dubna hostem  ve výuce  druhého ročníku  cestovního ruchu.   Po čtvrthodince teorie procvičoval  se studenty  různé dechové techniky a  artikulaci,  přidal také dobré rady  ze  své  dlouholeté  herecké praxe.   Všichni  přítomní se aktivně zapojili a výborně se bavili. Dvě hodiny  uběhly  jako voda.  Jan Přeučil zakončil  svoji  přednášku  netradičně , když  vyhlásil soutěž o nejlepší tanec na různé hudební styly.   První cenu za  taneční výkon předal studentkám Lucii Horáčkové a Michaele Hamouzové.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.