12th Global Forum on Tourism Statistics

23.05.2014

Ve dnech 15.-16. 5. 2014 proběhla v Praze konference “12th Global Forum on Tourism Statistics ”, pod záštitou organizací OECD a Eurostat, ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky, Českým statistickým úřadem a organizací CzechTourism. Organizace se konala v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničí České republiky.

Do hlavního programu konference byly přijaty celkem čtyři české příspěvky, z toho dva ze strany organizátorů (MMR a CzechTourism), pouhé dva příspěvky byly vybrány ze strany akademické sféry. Jedním z nich byl příspěvek katedry ekonomiky cestovního ruchu Vysoké školy obchodní v Praze (doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., Ing. Jitka Zichová a Ing. Gabriela Hrubcová) na téma „Tourism competitiveness of the Czech Republic regions and the possibility of marketing measures performance evaluation using the BSC method“. Příspěvek je součástí výzkumu interního grantového projektu VŠO, na kterém se podílí širší tým kateder ekonomiky cestovního ruchu a cestovního ruchu (doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., Ing. Šárka Tittelbachová, Ph.D., Ing. Jitka Zichová, Ing. Táňa Valská, Ing. Gabriela Hrubcová, Ing. Jitka Drmolová, Ing. Jana Kalousová) a studenti Bc. Jana Valentová, Bc. Kateřina Peková, Bc. Jan Šrámek).

Příspěvek byl součástí sekce: „QUALITY OF TOURISM: COMPETITIVENESS, SUSTAINABILITY AND SEASONALITY”.  Sekci předsedal Oliver Herrmann, ředitel programu statistiky a satelitního účtu turismu UNWTO. Do sekce byli přizváni (podle fotografie zleva): Alain Dupeyras  - Ředitel oddělení turismu OECD, Monika Palatková - Vysoká škola obchodní v Praze, Ana Moniche Bermejo - Andalusia Tourism Government Spain, Massimo Anzalone - Ministry for Economy and Finance Italy, Chloé Gonzalez   - Ministry for Craft Industries and Trades, Commerce and Tourism France a Lorenzo Cavallo - Italian National Institute of Statistics, Italy.

Global Forum on Tourism Statistics poskytuje již od roku 1994 jedinečnou platformu pro pravidelnou výměnu názorů a zkušeností o vývoji statistiky v oblasti turismu. Cílem je diskutovat významné technické otázky týkající se zřízení harmonizovaných statistik cestovního ruchu v prostředí, které posiluje spolupráci mezi vládami, soukromým sektorem, vědci, akademiky, členy OECD a EU, nečlenskými zeměmi i dalšími mezinárodními organizacemi.

Příspěvek je ke stažení na webových stránkách konference: http://www.tsf2014prague.cz

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.